Dereotu Tohumunun Kürü Nasıl Yapılır

Dereotu Tohumunun Kürü Nasıl Yapılır?

Başlı başına mucize bir bitki olarak bilinen dereotu, sağlık açısından bir çok alanda kullanılmaktadır. Detoks niteliği ile dereotu tohumu kürleri hazırlanmaktadır. Yetişkinlerin günlük vitamin ihtiyacını karşılamak için dereotu kullanması tavsiye edilmektedir. C vitaminin %40’ı A vitamininin %43’ü , B6 vitamininin %3’ü demir mineralinin ise %10’u dereotundan karşılanabilmektedir. Guatr rahatsızlığı, tiroid bezi hastalıklarını gidermek isteyenler için de dereotu kürü kullanmaları tavsiye edilmektedir. Dereotu tohumu kürü tıbbi destek yardımıyla hazırlanmalı, kontroller uzman tedavisi yardımıyla yapılmalıdır. Dereotu kürünün vücuttaki olumlu değişimleri kısa sürede fark edilebilmektedir.

 

Dereotu Tohumu Kürü Hazırlanışı

Bitkileri doğrudan tüketmek mümkün olduğu gibi, bazı karışımlar hazırlanarak da kullanılabilmektedir. Kürde kullanacağınız dereotunun kesinlikle taze olması gerekmektedir. 1 yemek kaşığı taze dereotu tohumu günde 3 kez olacak şekilde sabah, öğle akşam öğünlerinden önce çiğnenir ve su yardımıyla yutulur. Emziren annelerinin de sütünü arttırmak için bu kürü uygulamasında herhangi bir sakınca yoktur.

 

Dereotu Tohumu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Tiroid hastaları için çok faydalıdır. Tiroid bezleri hızlı ya da yavaş çalışan kişilerin tiroidinin düzene koyulmasını sağlar. Anne sütünün artmasına ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Adet kanaması düzensizse düzene koyar ve sancıların azalmasını sağlar. Antibakteriyel özelliği ile kanser, göz ve ağız hastalıklarına karşı güçlüdür. Sindirim sistemine düzene sokar ve zayıflamaya yardımcı olur. Dereotu tohumu sağlamış olduğu kalsiyum ile, daha güçlü kemiklere sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Aşırı gaz sorunlarıyla kolayca başa çıkmanızı sağlar. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesine neden olur.

 

Dereotu Tohumu Kürü İle Zayıflanır Mı?

Yemeklerden 15 dakika önce 1 yemek kaşığı dereotu tohumu yerseniz, sofradan daha erken kalkabilirsiniz. Dereotu tokluk hissinizin artmasına yardımcı olmaktadır. Sade bir şekilde yekte zorlanıyorsanız, salatanın içine katabilir ya da yoğurdun içine atarak da yiyebilirsiniz. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden önce bir tutam dereotu yemek hem iştahınızın kapanmasına yardımcı olacak hem de en istemediğiniz anlarda gelen tatlı krizlerinizi önlemenize yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir